Jak być dla siebie dobrym w tym ruchliwym, zapracowanym życiu? Cz. 1

Kilka tygodni temu miałem atak paniki. Po raz pierwszy w życiu doświadczyłem tak nieznanego mi uczucia intensywnego strachu i wyniszczającego przerażenia. Kiedy każda przedłużona minuta boleśnie mijała, szczerze myślałem, że umieram.

Wtedy oczywiście nie miałam pojęcia, co się dzieje z moim ciałem.

Nie wiedziałem, dlaczego moje serce waliło, dlaczego moja twarz była zdrętwiała lub dlaczego mój język mnie dusił. Dlaczego mrowiły mi ręce i stopy, dlaczego moje ramiona były ciężkie, dlaczego kręciła mi się głowa. Albo dlaczego czułem się absolutnie pewien, że moje ciało się wyłącza.

Przekonałem się, że to, czego doświadczam, to bez wątpienia niewydolność centralnego układu nerwowego. Musiałem natychmiast zgłosić się do lekarza. Nie mogłem pozwolić sobie na śmierć tutaj, w mojej kuchni.

Więc wezwałem pogotowie.

Sanitariusze przeprowadzili kilka testów, upewniając mnie, że na szczęście nie mam zamiaru umrzeć, a mój stan jest daleki od stanu krytycznego, który sam zdiagnozowałem.

Gdy zacząłem się uspokajać, odzyskując kontrolę nad oddechem, fizyczne objawy powoli ustąpiły. Zacząłem zdawać sobie sprawę, że problem, który nagle objął całe moje ciało, tkwił w mojej głowie.

Mój umysł cierpiał z powodu skrajnego wyczerpania.

Niepokojące było to, że atak paniki przydarzył mi się niespodziewanie, bez żadnych znaków ostrzegawczych. To był pozornie przeciętny dzień; Przygotowywałem się do pracy po poranku nauki i wizyty na siłowni, planowałem zakup części iveco i robiłem sobie kawę. Nie mogłem zidentyfikować oczywistego wyzwalacza.

W ciągu następnych dni czułem się wyczerpany fizycznie i psychicznie.

Bolało mnie ciało, mięśnie były napięte i obolałe, do tego stopnia, że ​​nawet straciłem kontrolę nad językiem, sprawiając, że zwykła mowa była męczącą walką. Moja głowa ciężko pracowała, aby nadać temu wszystkiemu sens, próbując przesiać bezlitośnie negatywne myśli, które nieustannie tworzyłem.

W ciągu tych tygodni później dowiedziałem się, jak bardzo umysł może wpływać na ciało i na odwrót. Dowiedziałem się również, jak niezwykle ważne jest, aby dbać o swój umysł, zmniejszać stres i być dla siebie miłym.

Świat jest pełen scenariuszy wywołujących stres; liczy się to, jak na nie reagujemy.