Szczęście: Dlaczego przestałem gonić za pieniędzmi? i co teraz wiem o szczęściu Cz.1

Życie jest cenne. I krótkie.

Tak, wszyscy to wiemy. Ale czy naprawdę?

Dar życia to cud. To, że istniejesz, przeczy wszelkim przeciwnościom. Kiedy pozwolisz temu zagłębić się, wiedz, że twoje życie też się liczy. Bardzo. I czy jeszcze czujesz wagę tego stwierdzenia, jest nieistotne. Pewnego dnia uderzy cię w ramię, kiedy najmniej się tego spodziewasz.

Zostałeś umieszczony na tej ziemi, aby mieć wpływ, który tylko ty możesz mieć. Ponieważ nie ma innego Ciebie.

Ale co, jeśli powiem ci, że ogromny potencjał może zostać zniszczony w jednej katastrofalnej katastrofie samolotu jednosilnikowego? Możesz powiedzieć: „Nie, bo nigdzie nie lecę” Albo że wkrótce dowiesz się, że masz nieoperacyjny guz, który pozbawi cię szansy zobaczenia, jak twoja córka idzie do ołtarza w przyszłym roku? „Koleś. Jestem wegetarianką bez historii raka w rodzinie, więc przestań”.

Brzmi to dramatycznie, rozumiem. Realistycznie rzecz biorąc, w każdej chwili wszyscy stajemy w obliczu życia i śmierci. Powyższe sytuacje to sytuacje, z którymi miałem do czynienia przez cały czas w mojej praktyce… Niszczące, nieoczekiwane krzywizny, które zmieniły wszystko.

Nikt z nas nie rozwiązał sprawy życia wiecznego. (Ja zaraz idę na serwis laptopów, rozwiązać sprawę mojego komputera i dzięki temu będę mózł rozwinąć ten temat w następnych wpisach) Jednak niektórzy liczą na iluzję, że jeśli teraz będziemy niestrudzenie pracować, będziemy mogli cieszyć się dobrymi chwilami na drodze. Wiesz, na emeryturze.

To głupie myślenie!