Kiedy nasze życie zamienia się w bałagan.

bałagan

Często, gdy w naszym życiu dzieje się wiele rzeczy naraz, możemy być bardzo rozproszeni. Ten rodzaj poczucia bałaganu może powodować stres i niezadowolenie.

Możemy mieć wrażenie, że robimy coś źle. Możemy czuć się bezradni, jakbyśmy niewiele mogli z tym zrobić.

Jeśli czujesz się rozproszony, chcę abyś wiedział, że jest to bardzo powszechne uczucie i nie jesteś sam. Wielu z nas czuje się rozproszonych, przytłoczonych, jakby nasze życie było nieuporządkowane i wymykało się spod kontroli.

Są pewne taktyczne rzeczy, które możemy zrobić, aby poczuć się bardziej pod kontrolą, poczuć spokój w środku tego chaosu.


Zrób krótką listę zadań. Gdy masz długą listę, może się to wydawać jeszcze bardziej przytłaczające. Nikt nie poradzi sobie z tak długą listą na raz! Warto zrobić krótką listę 3-5 rzeczy, którymi chcesz się dzisiaj zająć. To są ważne rzeczy, które uczyniłyby dzisiejszy dzień wielkim zwycięstwem. Taka lista celi na dany dzień jest jak ochrona, jak odzież robocza w pomocy do bycia produktywnym.


Poświęć trochę czasu na uporządkowanie każdego obszaru. Przeznacz tylko 20-30 minut każdego dnia na uporządkowanie obszaru swojego życia — może 30 minut w poniedziałek na wypisanie swoich zadań finansowych i wyczyszczenie niektórych z nich. Może 30 minut we wtorek, aby ułożyć plan i stworzyć strukturę wokół rytuałów związanych ze zdrowiem i dbaniem o siebie. I tak dalej — możesz wygospodarować czas na różne projekty, na utrzymanie domu, na problemy rodzinne lub w związku itp. W ten sposób zaczynamy porządkować sprawy — jeden obszar na raz.