KROKI DO ZROBIENIA PRZED PIERWSZYM KROKIEM

Jeśli spróbujesz zająć się dużym projektem i utkniesz gdzieś po drodze, może to oznaczać, że brakuje niektórych kroków.

Wyobraź sobie, że próbujesz ułożyć trudną, złożoną z 1000 elementów układankę. Mimo że składa się z tysiąca elementów, ukończenie układanki wymaga wykonania ponad tysiąca kroków.

Musisz poświęcić czas na sortowanie, grupowanie i szukanie krawędzi. Być może będziesz musiał cofać niektóre części swojej pracy w trakcie – co dodaje więcej kroków, ponieważ teraz musisz nadpisać poprzednie zadania, które Twoim zdaniem zostały zakończone.

To wszystko jest dość logiczne, ale a) wymaga czasu i b) jeśli nigdy wcześniej nie rozwiązałeś dużej łamigłówki, możesz poczuć się sfrustrowany. Po drodze możesz się poddać, zostawiając w połowie ukończoną układankę i całymi tygodniami siedząc na kuchennym stole. Na koniec wsuwasz elementy z powrotem do pudełka, przeklinając łamigłówki do następnego rodzinnego spotkania świątecznego lub globalnej pandemii.

Może pierwotna przyczyna zaniedbania układanki mogła być wyśledzona od samego początku: nie doceniłeś liczby kroków, a także ilości wysiłku, który byłby wymagany, aby wytrwać poza łatwymi.

Dwa tygodnie temu zadałem pytanie w moim biuletynie: „Dlaczego jeszcze nie zacząłeś?”

Moja teoria była taka, że ​​wielu ludzi (może nawet większość z nas) ma coś, co naprawdę chcemy robić, ale mamy trudności z dokonaniem prawdziwego postępu. Im dokładniej badam to pytanie, tym bardziej wierzę, że odpowiedź jest dwojaka.

Po pierwsze, trudno nam zacząć, ponieważ tak naprawdę nie wiemy, jakie są pierwsze kroki. Często istnieją warunki wstępne, kroki, które musisz wykonać przed „oficjalnymi” pierwszymi krokami, co w praktyce oznacza, że ​​Twoja lista kroków jest niekompletna. Jest oczywiste rozwiązanie problemu pierwszego: potrzebujemy lepszych list kroków.

Ale to nie wszystko! Drugi powód, dla którego walczymy, ma związek z zwątpieniem w siebie lub inną wewnętrzną przeszkodą.

Zajrzyj na blog samochodów po dawkę nowej wiedzy i motoryzacji!

Ale to nie wszystko! Drugi powód, dla którego walczymy, ma związek z zwątpieniem w siebie lub inną wewnętrzną przeszkodą.

Do tego czasu poznaj swoje kroki i miej wiarę w siebie. Zagadki są trudne nie bez powodu!

P.S. Jeszcze jedno: w układankach puzzli, a także w wielu innych trudnych przedsięwzięciach, niektóre kroki są trudniejsze niż inne. Niektóre sekcje mogą być w rzeczywistości łatwe, a nawet w trudnej układance ułożenie kilku ostatnich elementów będzie o wiele łatwiejsze niż tych w środku.